Малко известни факти за Коневъдство.

Как да се справим с огнищата на белодробни червеи в кравите тази есен

Първоначално конят е бил само дивеч за хората. Много продукти са получавани от коне – месо, мляко, използвани са конските кожи за изработване на облекла, костите - за направа на примитивни сечива, фармацевтични продукти и т.н. Постепенно с одомашняването конят се превърнал в ценен помощник в ежедневната работа на човека. Изграждайки тази дълголетна връзка и с напредването на цивилизацията, животът на човека станал немислим без коня.

Делиорманският кон се среща в района на Североизточна България.

You're using a browser that won't supported by Fb, so we've redirected you to a less complicated Model to provide you with the best encounter.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Езда, коне

с оглед още по-пълното задоволяване на планинските райони с подходящи за работа коне, а също така потребностите от коне за любителска езда, конен туризъм и детско-юношеските спортни школи. Развъждането на коне от тази порода е съсредоточено в коневъдната ферма в гр. Разлог и в частни стопани в Старозагорски район.

Възможно работно време – Работното време на работниците в животновъдството е с нормална продължителност, но предвид спецификата на грижите за животните е възможно то да бъде удължено до късно през нощта, както и да се работи и през почивните, и през празничните дни от годината.

Подобно на коневъдство на хибриди, отглеждането на магарета се е извършвало като по-евтина и по-непретенциозна алтернатива на коневъдството. Предимно в селските региони това е била алтернативата вместо притежаване на кон.

Конете от Хановерска порода се отличават с крупни размери, хармонично телосложение, леки движения и спокоен темперамент. В страна коне от тази порода се развъждат в Тракийския университет в гр.

Една от емблемите на родното коневъдство е породата Български спортен кон (БСК), която през последните години се превърна и в една от най-разпространените в нашата страна.

Възможности за кариерно развитие – Лицата, придобили професионална квалификация по професията „Работник в животновъдството”, имат възможност за повишаване на квалификацията си в курсове и семинари, организирани от обучаващи институции, браншови организации и др.

Като цяло стопаните имат усещане, че държавата не признава ролята им за развитието на селските райони у нас. Това стана ясно след Консултативния съвет по коневъдство, който се проведе за първи път по инициатива Коневъдство на Министерство на земеделието и храните.

It seems like you ended up misusing this feature by likely much too speedy. You’ve been quickly blocked from using it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *